Šití a já

Přeji krásný den!

Dovolte mi, abych se vám představila. Jmenuji se Blanka Dvořáková a již 13 let se věnuji textilní výrobě a patchworku. K ručním pracem jsem měla vztah už od dětství. Věnovala jsem se hlavně křížkové výšivce a háčkování. Mezi moje oblíbené činnosti také patřilo čtení knih o různých textilních a výtvarných technikách a samozřejmě použití nově nabytých znalostí v praxi.

Moji první tašku jsem ušila na prastarém šicím stroji ze starých dědových kalhot. Samozřejmě měla klopu vyšívanou křížkovým stehem. Dodnes ji mám schovanou. Můj první šitý batůžek se dneška bohužel nedožil, ale vzpomínám si, že byl plný našitých barevných knoflíků. Vzhledem k tomu, že moje babička i tety byly zdatné švadlenky, měla jsem k této činnosti vždy velice blízko.

 

Během studia na VŠE i po něm jsem se věnovala účetní práci a na moje hobby nebylo příliš času. V plné míře jsem se k šití zase vrátila na mateřské dovolené, která byla, vzhledem k mým třem dětem, poměrně dlouhá. Během ní jsem si udělala patchworkový kurz a ještě pár dalších kurzů na různé techniky šití. Nyní se věnuji jak účetnictví, tak nadále i šití, protože bez něj si život už nedokážu představit.

A jak vypadá moje tvořivá chvilka? Většinou žádný výrobek moc dopředu neplánuji (samozřejmě s výjimkou tvorby na zakázku). Někdy ani pořádně předem nevím, co budu šít. Vstoupím do pracovny, rozhlédnu se a spatřím nějakou látku, která mě zaujme a už to pomalu začíná. Před očima se mi objevuje  v hrubých rysech, co asi budu šít. Během práce dolaďuji barevnou kombinaci, výběr nití, zipů, dekorací, stehů. Někdy se stane, že mám vše promyšleno předem, ale většinou to stejně ještě při prácí změním, podle aktuálního dojmu. V životě jsem veliký plánovač, ale jakmile propadnu šití, nikdy se nedržím žádných plánů a nákresů. Samostatnou kapitolou zůstává nákup látek a ostatních potřeb galanterie - to je moje velká vášeň, ale o tom raději pojednám v nějakém článku zde na webu.

 

  • Svoji tvorbu jsem zpočátku nabízela pod značkou BD, ale v současné době ji můžete nalézt pod označením BlaDa jednak na tomto webu, dále v Butique Romana v Dobřichovicích, v galerii Oka mámení v Halounech a příležitostně na vybraných trzích konaných v Dobřichovicích a jejich okolí.

Blanka (BlaDa)Kontakt

BlaDa-svět šití

728096394